Team Selections

Week 4 Statewide Super League Trial Teams

WEEK 4 STATEWIDE SUPER TRIAL MATCH SQUADS

Friday March 22
Port Adelaide v Adelaide (Alberton Oval) – 4:30pm

PORT

League
Appleton, Atley, Cox, Corcoran, Elsworthy, Frampton, Frederick, Garner, Hartlett, Hewett, Hill, Johnson, Ladhams, McKenzie, Mead, Pudney, Sutcliffe, Trengove, Woodcock.

ADELAIDE

League

​​McAdam, ​​​Fogarty, ​​​Gallucci, McHenry, ​​​Hunter, ​​​Stengle​, O’Brien, Davis, Greenwood​​​, Wilson, ​​​​​​​Ellis-Yolmen, ​​​​​​Poholke, Butts, ​​​​Sholl​, Ryan, Latchford, Hartigan​​​, Merrett, Davey, Hayes, Himmelberg, Johnson, Loneragan, Mathews, Strachan, Wright​​​​​.

 

West Adelaide v Central District (City Mazda Stadium) – Reserves – 5.20pm, League – 7.50pm

WEST

League
Karpany, Snelling, Beech, Schmidt, K. Stevens, Cleeland, Noble, Haysman, B. Turner, Middleton, Batley, Head, Wasley-Black, Anderson, Pillion,  J. Ryan, Parella, Schiller, J. Evans, Johnson, Levicki, Dunkin.

Reserves
Fairlie, G. Turner, R. Stevens, Kirk, Gallaway, Lynch, Heitmann, Majok, Caruso, J. Klemke, S. Bentley, Laube, Noonan, Osborn, Morrish, Gutsche, Rana, McWhirter, Patterson, May, Moore, J. Bentley.

 

CENTRAL

League
Menzel, Stephenson, Madden, Fort, Presbury, Jydon Neagle, Jenner, Goodrem, D. Pisani, Gillard, Dew, Jaxon Neagle, J. Furnell, Marsh, Habel, Hanna, T. Schiller, Auckland, East, Montgomerie, J. Schiller, Antonie, Haydon, Weaver.

Reserves
Mahoney, Shaw, F. Pisani, John, Barreau, Cannizzaro, Claughton, Ortiz, Robinson, Combe, Daniele, Smit, Payne, Billing, Burton, P. White, Alleer, S. Furnell, Cotgrove, Sheppard, Rigney, Slade, O’Dwyer, Spence.

 

Saturday March 23
South Adelaide v Eagles (Flinders University Stadium) Reserves – 10.30am, League – 1.10pm

SOUTH

League
Irra, Haines, Crabb, Overall, Rose, Liddle, Davis, Haren, Noble, Knoll, Elmes, Fairlie, Cross, McKinnon, Heaslip, Summerton, Karpany, Sampson, Schwarz, Manuel, Brown, Whittlesea, Cailotto, Beenham.

Reserves
Freitag, McGree, Emery, Hoey, Kappler, Hall, Juckers, Colwell, Baker, Whitbread, Badger, Mills, Tucker, Milsom, Sladojevic, Lovering, Carcuro, Blackwell, Illingworth, Beeche, Grimley, Snelling, Moffa, Bastian.

 

EAGLES

League
Rowe, Firns, Rowland, Comitogianni, Giuffreda, Guilhaus, J. Hayes, West, Weidemann, Lewis, Lonergan, Davis, Sharrad, Lee, Westbrook, Schmusch, Mead, Moore, Pickett, Johansen, Sinor, Haylock, Thompson, J. Gaffney, Von Bertouch.

Reserves
Pratico, X. Redden, McLeod, Michael, House, C. Gaffney, Heinjus, Morgan, E. Miller, Bruce, Pedlar, J. Miller, McNeil, Hillard, Carter, Corso, Armfield, Coff, Brill, McPherson, Cook, Langcake, Wehr.